Yandex.Metrika

Konaklamalı Tiflis Turu

Konaklamalı Tiflis Turu

Rize merkez’deki acentemiz önünden saat 20:00 hareketle Konaklamalı Tiflis Turu için sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Gümrük geçiş işlemlerinin ardından Batum, Kutaisi ve Gori şehirlerinden geçip Tiflis’e varıyoruz. Bu büyüleyici şehri görmeyenler için adeta bir sürpriz olacak. Doğası, ormanları, tarihi dukusuyla Tiflis bir başka. Görünce ne kadar haklı olduğumuzu göreceksiniz.

1. GÜN

– Sameba Katedrali
– Osmanlı Hamamları
– Cuma Camii
– Rustaveli
– Barış Köprüsü
– Nari Kale
– Vernisaj Pazarı

Sabah kahvaltımızın ardından Gürcistan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Tiflis gezimize başlıyoruz. ilk olarak bölgenin en büyük ve görkemiyle ünlü Sameba Katedralini ziyaret ediyoruz. Ardından rehberimizin önderliğinde eski Tiflis’te yapacağımız yürüyüşle kültürü yakından görüyor, Osmanlı hamamları ve Cuma Camiini ziyaret ediyoruz. Gezimize Rustaveli Bulvarı ve ünlü Barış köprüsü ile devam edeceğiz.

Alacağımız öğle yemeğinin ardından Nari Kalesi ve Gürcistan’ın anası heykelini görmek üzere teleferikle Tiflis’e hakim olan tepeye çıkıyoruz. Burada hatıra fotoğraflarımızı çekip, bir süre şehir manzarasını seyredeceğiz. Ardından Antikacılar Pazarı, Vernisaj Pazarını da gezip alacağımız hediyelik eşyalardan sonra yoğun geçen günümüzün sonuna doğru otelimize yerleşip bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi; yine Kura Nehri kıyısında kurulu nezih restoranında canlı müzik ve Gürcü halk oyunlarının gösterileri eşliğinde alıyoruz.

Öğle Yemeği: Tiflis – Ekstra (Rehberimizin Belirlediği Uygun Bir Yer)

Akşam Yemeği: (Gürcü Halk Dansları ve Eğlence Eşliğinde)

Ekstra Konaklama: Tiflis 3* – 4* Otel Konaklama Yaklaşık Gidilecek Mesafe: 90 KM

2. GÜN

– Mtskheta
– Jvari Manastırı
– Svestitskhoveli Manastırı
– Özgürlük Meydanı
– Ulusal Müze
– Metro
– Mtatsminda Tepesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Bugün ilk durağımız, Gürcistan’ın tarihi başkentlerinden biri olan Tiflis’e yarım saat mesafedeki Mtskheta şehri olacak. Tarih kokan ve kültürel özelliğini günümüze kadar korumayı başaran tarihi çarşıda yerel halkın sattığı Gürcü kültürünü yansıtan birçok hediyelik eşya alma imkanımız oluyor.

Ardından her ikisi de Unesco dünya mirası listesinde yer alan 6. yy eseri Jvari ve 11.yy eseri Svestitskhoveli Manastırı gezilerini yapıyoruz. Mtskheta gezimizin ardından Tiflis’e dönüp öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimiz sonrası Özgürlük Meydanı ve Ulusal Müzeyi gezeceğiz. 1966 yılında Sovyetler tarafından yapılan Tiflis Metrosunda yapacağımız seyahat sonrasından TV kulesi olarak bilinen Mtatsminda Tepesine çıkıyoruz. Avrupa’nın en büyük dönme dolaplarından birinin içinde bulunduğu oyun parkı ve çevresinde vaktimizi geçiriyoruz. Ardından şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize geçiyoruz.

Öğle Yemeği: Tiflis – Ekstra (Rehberimizin Belirlediği Uygun Bir Yer)

Akşam Yemeği: (Gürcü Halk Dansları ve Eğlence Eşliğinde)

Ekstra Konaklama: Tiflis 3* – 4* Otel Konaklama Yaklaşık Gidilecek Mesafe: 110 km

3. GÜN

– Gori
– Stalin Müzesi
– Kutaisi
– Batum
– Rize

Sabah kahvaltısı sonrası Gori şehrine hareket ediyoruz. Stalin’in doğduğu evi gördükten sonra Khaşuri üzerinden Gürcistan’ın en uzun tüneli olan Rikoti Tünelini geçerek batı Gürcistan’a ulaşıyoruz. Zestafoni şehrinde vereceğimiz kısa bir dinlenme molamızın ardından Kutaisi şehrinde bulunan Prometheus Mağarasına gitmek için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğumuzun ardından uzunluğu 1500 m olan mağaranın turizm izinli olan 1060m olan bölümünü geziyoruz. Kutaisi gezimizin sonrasında Batum’a ulaşıyoruz.

Batum gezimize başlıyoruz. Sırasıyla; Orta Camii, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı, Altın Post Heykeli, Ali ile Nino Sevgi heykeli, Tiyatro binası ve Poseidon heykeli gezilerimiz olacak. Bir süre Batum bulvarında serbest olarak değerlendireceğimiz vaktimizin sonrası turumuzu tamamlıyoruz. Sarp sınır kapısında gümrük işlemlerimiz sonrasında Rize ve Trabzon’da misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Öğle Yemeği: (Rehberimizin Belirlediği Uygun Bir Yer) Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 590 km

– İki Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat: 850 TL

– Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat: 800 TL

– Tek kişi Konaklama Farkı: 200 TL

– 07 – 11 Yaş Çocuk Ücreti: 550 TL (her iki ebeveyni ile birlikte olmak kaydıyla)

– 6 Yaş ve Altı Çocuk Ücretsiz

Eğer sizlerde Gürcistanın başkenti tiflis’e rüya gibi bir 3 (Üç) gün geçirmek isterseniz hemen arayın bu rüya turunda aileniz veya sevdiklerinile hoş bir anı niteliğinde bir tatil geçirin. En uygun fiyat seçenekleriyle Gürcistan Tiflis Konaklamalı Tur‘ların yanısıra Gürcistan Tiflis VİP Tur, planlarımızda mevcut olup siz değerli konuklarımızın isteği doğrultusunda şekillendirme imkanını sizlere sunuyoruz.(VİP Turlar İçin)

GÜRCİSTAN TİFLİS KONAKLAMALI TURUNA NASIL KATILABİLİRİM?

Yapmanız gereken şey iletişim bölümünde yer alan numaradan rezervasyon yaptırmak. Tura katılmadan 24 saat öncesine kadar acentamıza uğrayarak ücretinizi ödeyebilirsiniz veya eft/havale/ mail order ile ödeme imkanı sunuyoruz sizlere. İptal durumunda 24 saat öncesine kadar tarafımıza bildirmeniz yeterli aksi halde iptal iade yapılmamaktadır. Unutamayacağınız anılar ve fotoğraf kareleriniz olacak turlarımızda sizleri ağırlamaktan onur ve mutluluk duyarız.

TURUMUZA DAHİL OLANLAR

– Lüks Araçlar ile ulaşım
– Profesyonel Rehberlik Hizmeti
– 2 Gece Konaklama
– 2 Sabah Kahvaltısı
– Çevre Gezileri
– Araç içerisinde ikramlar
– Refakat Hizmetleri
– Seyahat Sağlık Sigortasi

TURUMUZA DAHİL OLMAYANLAR

– 3 Öğün Harici Yemek
– Özel İstekler

GÜRCİSTAN TİFLİS ROTAMIZDA UĞRADIĞIMIZ YERLER

– Sarp
– Batum
– Eski Tiflis
– Rustaveli
– Şardeni
– Mtatsminda
– Narikale
– Methekhi
– Tiflis
– Mtskheta
– Gori
– Zestafoni
– Batum
– Gürcistan Yerel İçkisinden Tatma Fırsatı (İsteğe Bağlı)

TİFLİS TURU GEZİSİNE KATILMA ŞARTLARI

–  11 yaş üstü bireylerde aşı olmak mutlaka gereklidir
–  8 yaş altı çocuklarda yurt dışı çıkış harcı ödenmemektedir.
–  Yeni kimlik kartı veya pasaport ile giriş yapılmaktadır.
– Sart sınır kapısından geçiş yapacak olan TC vatandaşları için kimlikte resim şartı gerekir (yaş sınırı olmaksızın)
– 2 aşı veya PCR testi ile geçiş sağlayabilirsiniz. 2 aşı için HES uygulaması üzerinden aşı kartı oluşturup ekran resmini almanız yeterli olacaktır.
– 18 yaş altı vatandaşların sınır kapısından geçiş yapabilmeleri için anne ve babanın her ikisininde yanında olması gerekir , Anne ve babadan biri yok ise olmayan ebeveyin mutlaka çocuğa eşlik edecek olan ebeveyne vekalet vermesi gerekir.

ÖNEMLİ NOT

– Tur araçlarımız lüks araçlarla yapılmaktadır
– Konaklamalı turlarımız, kesin kalkışlıdır.
– Bölgeye ait konaklamalı turlamız mevcuttur.
– Görevli personel tur program akışına hava ve yol durumuna göre değişiklik yapabilir.
– Sınır kapısından geçiş işlem süremiz gümrük kapısının yoğunluğuna göre değişebilir.

COVİD-19 YASAL UYARI

Siz değerli misafirlerimizin sağlığı bizim için çok önemli Korona virüsüne karşı düzenli Dezenfekte çalışmalarımız devam etmekteyiz. Araçlarımız insan sağlığına zarar vermeyen ve Sağlık bakanlığı onaylı dezenfeksiyon ürünleri ile Sağlık bakanlığı onayı olan dezenfekte şirketleri tarafından ilaçlanarak detaylı şekilde ilaçlanıyor.