Yandex.Metrika

Huser Yaylası Turu

Huser Yaylası Turu

Değerli konuklarımız yine son yıllarda en çok ziyaretçi akınına uğrayan sis denizi Huser yaylası gezi turumuz saat 09:00’da başlıyor. Rize Merkezden kalkan son model araçlarımızla sizleri Rize turları dahilinde son yıllarda yıldızı çok hızlı yükselen ve bir haylı popüler konumda olan Huser Yaylası Turu (Günbatımı) ve Avusor Yaylası Turu için hareket ediyoruz. Sahil ilçelerimiz Çayeli, Pazar ve Ardeşen ilçelerinden turumuza katılacak misafirlerimizi aldıktan sonra fırtına vadisine giriyoruz. İlk olarak Hala Vadisi’nde Ladin ağaçları arasında yaklaşık 30 dakikalık bir doğa yürüyüşü (Trekking) sonunda 250 metre yükseklikteki Tar Deresi Bulut Şelalesi’ne varmış oluyoruz.

Fırtına Vadisi üzerinden Ihlamur, kestane ve gürgen araçları arasından süzülerek ilk mola yerimiz olan Osmanlı Yapımı tarihi taşkemer köprüsü olan Timisvat (Osmanlı) köprüsüne varıyoruz. Köprüsü üzerinde dileyen misafirlerimiz yaşadıkları anılarını ölümsüzleştirecekleri fotoğrafları çekecek, dileyen misafirlerimizde adrenalinin doruğa çıktığı zipline biniyorlar. Mola süremiz 30 Dk Yolumuza fırtına vadisi boyunca devam ediyoruz ve ülkemizin en şirin otantik ilçelerinden Çamlıhemşinin’e geliyoruz. Çamlıhemşin işçesinden sol tarafa doğru dönerek Hala Vadisini Ladin ağaçları arasında devam ediyoruz ve Tar deresi giriş kısmında aracımızı park edip Bulut şelalesine doğru yürüyüşe geçiyoruz.

Yaklaşık olarak 40 dakika yürüyüşümüzü tamamladıktan sonra muhteşem doğasıyla Bulut şelalesi bizi şakırdayan sesiyle karşılıyor. 30 dakika mola verdikten sonra tekrardan geri dönüş yaparak aracımıza geliyoruz ve Ülkemizin en güzel turizm destinasyonlarından biri olan muhteşem güzelliğiyle Ayder Yaylasından geçerek avusor yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Mis kokulu cennet yeşili çam ormanları arasında 10 kilometre 1 saatlik bir yolculuktan sonrasında Avusor Yaylası na varıyoruz. Avusor Yaylası, Rize Çamlıhemşin’de yer alan, varır varmaz insanı ayrı bir dünyaya gelmiş gibi hissettiren yaylalardan bir tanesi. Dere kenarındaki virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla çıkarken içinizi bir huzur kaplamaya başlıyor.

Yaylaya çıkıp Kaçkarlar’ı karşınıza aldığınızda ise bu huzur katlanarak artıyor. Dileyen misafirlerimiz yaylada bulunan dağ evinden öğle yemekleri alabilirler (Dileyen misafirlerimiz 1 saat 30 dakikalık yürüyüş yaparak buzul gölüne yürüyüş yapabilirler). Avusor yaylasındaki süremizin dolumundan sonra buradan ayrılarak bulutların ülkesi Huser Yaylasına Hareket ediyoruz. 8-9 km muhteşem manzaralar ile yolculuğumuz sonrasında Huser Yaylasına ulaşıyoruz.

Huser Yaylası, Ayder’in girişinin sol tarafını tutan dağlarda yerleşmiştir. Rakımı ve konumu açısından Ayder’e bağlı tüm yaylalar ve sıralı Kaçkar Dağları’nın eşsiz manzarasını görme imkânı sunmaktadır. Bölgenin en iyi manzaralı yaylası olup, genelde ziyaretçilerin en çok keyif aldığı gezilerden biridir. Hele bir de hava güneşli ise bakmaya doyamayacağınız bir manzaraya sahiptir. Güneyde Kaçkar Altıparmak Dağları’ndan başlayıp, Kaçkar Kemerli, Kaçkar Kavrun ve Kaçkar Verçenik Dağları’na kadar kesintisiz bir manzaraya sahiptir.

Ayaklarınızın altında Palakçur, Avusor, Çeymakçur ve Kavrun Vadileri, arkanızda Karadeniz sahil şeridi, karşınızda Hazindak ve Pokut Sal sırtları, yani 0 m den 4000m ye kadar her yeri görebiliyorsunuz. Akşam havanın açık olması durumudan güneşin batımını izleyeceğimiz seyir tepesine çıkıyoruz. Günün sonunda turumuzu tamamlayıp huzurlu bir şekilde evimize dönüyoruz. Evet sevgili konuklarımız şimdi bulutların üzerinde yürümeye hazır mısınız? Eğer hazırım diyorsanız Huser yaylası turu, Avusor yaylası turu sizleri bekliyor. Başka bir tur gezisinde buluşmak üzere hoşçakalın. Huser Yaylası Vip Turlar veya Huser Konaklamalı Turlar seçeneğinden de yararlanabileceğinizi unutmayın. En uygun Rize Huser Yayla Turu fiyatlarımızla (Günübirlik, Konaklamalı, Vip) hizmetinizdeyiz.

HUSER YAYLA TURUNA NASIL KATILABİLİRİM?

Yapmanız gereken şey iletişim bölümünde yer alan numaradan rezervasyon yaptırmak. Tura katılmadan 24 saat öncesine kadar acentamıza uğrayarak ücretinizi ödeyebilirsiniz veya eft/havale/mail order ile ödeme imkanı sunuyoruz sizlere. İptal durumunda 24 saat öncesine kadar tarafımıza bildirmeniz yeterli aksi halde iptal iade yapılmamaktadır. Unutamayacağınız anılar ve fotoğraf kareleriniz olacak turlarımızda sizleri ağırlamaktan onur ve mutluluk duyarız.

TURUMUZA DAHİL OLANLAR

– Lüks Araçlar İle Ulaşım
– Milli Park Alanına Giriş Ücreti
– Profesyonel Rehberlik Hizmeti
– Araç İçi İkramlar

TURUMUZA DAHİL OLMAYANLAR

– Yemekler

HUSER TURU ROTAMIZDA UĞRADIĞIMIZ YERLER

– Fırtına Vadisi
– Tar Deresi/Bulut Şelalesi
– Ayder Yaylası
– Avusor Yaylası
– Zipline
– Huser Yaylası(Gün Batımı)

ÖNEMLİ NOT

– Tur araçlarımız lüks araçlarla yapılmaktadır
– Günübirlik turlarımız, kesin kalkışlıdır.
– Bölgeye ait konaklamalı turlamız mevcuttur.
– Araç yerleşme planında ön taraf cam kenarı kolidor koltuk garantisi verilmez.
– Görevli personel tur program akışına hava ve yol durumuna göre değişiklik yapabilir.

COVİD-19 YASAL UYARI

Siz değerli misafirlerimizin sağlığı bizim için çok önemli Korona virüsüne karşı düzenli Dezenfekte çalışmalarımız devam etmekteyiz. Araçlarımız insan sağlığına zarar vermeyen ve Sağlık bakanlığı onaylı dezenfeksiyon ürünleri ile Sağlık bakanlığı onayı olan dezenfekte şirketleri tarafından ilaçlanarak detaylı şekilde ilaçlanıyor.